LAJMI I FUNDIT:

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi kanë bërë bashkë talentet e tyre për të krijuar këngën e re me titull “Shqiptare”.

Ky bashkëpunim prezanton një respekt të thellë për traditat kombëtare, të cilat janë mbështjellë me një frymë moderne muzikore.

Luiz Ejlli, i njohur për pasionin dhe ndjenjën që sjell në çdo interpretim, dhe Melinda Ademi, me zërin e saj karakteristik dhe prezencën skenike, kanë zgjedhur të shfaqin krenarinë për rrënjët shqiptare.


Foto: Screenshot/YouTube

Kënga “Shqiptare” është pasqyruar jo vetëm në tekstet që ngrejnë lart vlerat dhe kulturën shqiptare, por edhe në imazhin vizual të projektit.

Në veçanti, Melinda ka tërhequr vëmendjen me zgjedhjen e saj të veshjes për klipin e këngës, të cilën e ka karakterizuar me motive kombëtare, duke shtuar një dozë autenticiteti dhe duke theksuar lidhjen e fortë me temën e këngës. /Telegrafi/

Foto: Screenshot/YouTube
Foto: Screenshot/YouTube

Në trend Magazina

Më shumë
Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Magazina
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Magazina
Kalo në kategori