LAJMI I FUNDIT:

Lufta e një krokodili të vetëm kundër një tufe luanësh

Lufta e një krokodili të vetëm kundër një tufe luanësh

Arena e betejës ose faza e vdekjes. Një vend i qeverisur nga ligji i zinxhirit ushqimor, një proces që përcakton se kush do të jetojë dhe kush do të vdesë.

Reklama

Sa më i fortë të gjuajë aq më i dobët, aq më i madh kërcell aq më pak.

Por çfarë ndodh kur ata që janë pothuajse po aq të rrezikshëm dhe të fortë takohen dhe konkurrojnë?

A është forca vendimtare, mençuria, numrat apo të gjitha së bashku?

Në këtë video, një krokodil luftoi kundër një tufe luanësh.

Raptori e tërhoqi zvarrë trupin e blinduar nëpër tokë me aq besim sa kafshët nuk mund ta ndjenin frikën e tij.. nëse kishte fare.

Mbretërit e xhunglës u përpoqën një, dy, tre herë, por me çdo pickim, kishte një paralajmërim nga thellësia e nofullave të grabitqarit.

Na u bë e qartë se aga, urtësia, numri numërojnë…por se nuk do të thotë asgjë pa faktorin e fatit.

Në fund, na u desh të pyesnim veten: A kam një humbës në këtë luftë? /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Fun
Gjatë pagëzimit, vogëlushi ia rrëzoi nga duart Biblën priftit

Gjatë pagëzimit, vogëlushi ia rrëzoi nga duart Biblën priftit

Fun
Ia lëvizin shtratin qenit, reagimi i kafshës bëhet hit në internet

Ia lëvizin shtratin qenit, reagimi i kafshës bëhet hit në internet

Fun
A është kjo martesa më e shkurtër ndonjëherë? Për shkak të një fjale të bashkëshortit, gruaja vendosi të shkurorëzohej pas 3 minutash

A është kjo martesa më e shkurtër ndonjëherë? Për shkak të një fjale të bashkëshortit, gruaja vendosi të shkurorëzohej pas 3 minutash

Fun
Donald Trump shpërndau pica për mbështetësit në një bar-lokal në Iowa

Donald Trump shpërndau pica për mbështetësit në një bar-lokal në Iowa

Fun
Kalo në kategori