Loriana Kuka nuk ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Masterit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.

Xhudistja jonë fillimisht në dy raundet e para kishte eliminuar Mazouz dhe Tcheumeo në -78 kilogramë.

Në çerekfinale, Kuka u mposht nga ish-kampionia e botës në vitin 2018, Shori Hamada nga Japonia.

Aty, xhudistja kosovare zhvilloi një luftë të ashpër, mirëpo në fund u mposht me Ippon nga kundërshtarja.

Tani, Kuka do kërkojë medaljen e bronztë përmes repechage në kategorinë deri në 78 kilogramë. /Telegrafi/