Është publikuar lista me lojtarët më të vlefshëm që do të mungojnë në Kampionatin Evropian që mbahet në verën e ardhshme me Erling Haalandin që nuk është në krye të listës.

20-vjeçari nuk mund të ndihmonte Norvegjinë që të kualifikohej në Kampionatin Evropian, që i bije se do të shikojë garën nga televizori.

Por, portieri i Atletico Madridit, Jan Oblak vlerësohet të jetë si më i vlefshmi, që do të mungojë në këtë garë të UEFA-s.

Oblak është në vlerën e 90 milionë eurove, derisa Haaland kap shumën e 80 milionëve.

Më poshtë mund të shikoni listën e lojtarëve me vlerën e caktuar nga Transfermarkt:

Josip Ilicic (Sllovenia & Atalanta)

VLERA: €15 milionë euro

Berat Gjimisti (Shqipëria & Atalanta)

VLERA: €15 milionë euro

Reklama

Jamal Lewis (Irlanda e Veriut & Newcastle United)

VLERA: €15 milionë euro

Odysseas Vlachodimos (Greqia & Benfica)

VLERA: €16 milionë euro

Vedat Muriqi (Kosova & Lazio)

VLERA: €17 milionë euro

Gylfi Sigurdsson (Islanda & Everton)

VLERA: €18 milionë euro

Sander Berge (Norvegjia & Sheffield United)

VLERA: €18 milionë euro

Henrikh Mkhitaryan (Armenia & Roma)

VLERA: €20 milionë euro

Stefan Savic (Mali i Zi & Atletico Madrid)

VLERA: €20 milionë euro

Matt Doherty (Republika e Irlandës & Tottenham Hotspur)

VLERA: €20 milionë euro

Alexander Sorloth (Norvegji & RB Leipzig)

VLERA: €20 milionë euro

Milot Rashica (Kosova & Werder Bremen)

VLERA: €22 milionë euro

Thomas Strakosha (Shqipëria & Lazio)

VLERA: €25 milionë euro

Marash Kumbulla (Shqipëria & Roma)

VLERA: €25 milionë euro

Konstantinos Manolas (Greqia & Napoli)

VLERA: €32m

Martin Odegaard (Norvegjia & Real Madrid)

VLERA: €45 milionë euro

Miralem Pjanic (Bosnja & Hercegovina dhe Barcelona)

VLERA: €50 milionë euro

Erling Haaland (Norvegjia & Borussia Dortmind)

VLERA: €80 milionë euro

Jan Oblak (Sllovenia & Atletico Madrid)

VLERA: €90 milionë euro. /Telegrafi/