Bundesliga njihet si kampionat që i jep hapësirë lojës së hapur dhe talentëve të futbollit.

Ndër vite ky kampionat ka prodhuar emrat të njohur në futbollin gjerman, por edhe më gjerë.

Kur pritej që këtë fundjavë të fillojë Bundesliga, goal.com ka bërë një listë prej 25 lojtarëve më të mirë që po kërkohen me ngul nga disa klube

Në mesin e yjeve në këtë listë është edhe ylli i Kosovës, Milot Rashica.

Aty janë edhe emra si Timo Werner, Jadon Sancho, Erling Haaland e Kai Havertz.


Më poshtë lista me 25 lojtarë më të kërkuar

Leon Bailey | Bayer Leverkusen

Philippe Coutinho | Bayern Munich

Maxi Eggestein | Werder Bremen

Reklama

Emil Forsberg | RB Leipzig

Marko Grujic | Hertha Berlin

Erling Haaland | Borussia Dortmund

Achraf Hakimi | Borussia Dortmund

Reklama

Amine Harit | Schalke

Kai Havertz | Bayer Leverkusen

Daichi Kamada | Eintracht Frankfurt

Streli Mamba | Paderborn

Philipp Max | Augsburg

Weston McKennie | Schalke

Evan N’Dicka | Eintracht Frankfurt

Yussuf Poulsen | RB Leipzig

Milot Rashica | Werder Bremen

Marcel Sabitzer | RB Leipzig

Jadon Sancho | Borussia Dortmund

Jonathan Tah | Bayer Leverkusen

Marcus Thuram | Borussia Monchengladbach

Corentin Tolisso | Bayern Munich 

Dayot Upamecano | RB Leipzig

Luca Waldschmidt | Freiburg

Timo Werner | RB Leipzig

Reklama

Denis Zakaria | Borussia Monchengladbach


/Telegrafi/