Lojtarët e Milanit kanë marrë pjesë në një reklamë të animuar japoneze për goma.

Reklamës i prin ish-kapiteni Riccardo Montolivo, që është shndërruar në film vizatimor nga karikaturisti japonez Yoichi Takahashi.

Montolivos pastaj i bashkohen edhe lojtarët e tjerë që kanë ardhur në këtë afat kalimtar si Andre Silva, Ricardo Rodriguez dhe Hakan Calhanoglu.

Në reklamë janë edhe klubi japonez Gamba Osaka.

Ekipet ‘luftojnë’ nëpër rrugët e Osakës, duke u ndeshur mes vete.

Më poshtë e gjeni videon e reklamës që është pëlqyer shumë.

Milani këtë sezon nuk po kalon formë të mirë edhe nuk po arrin të ngjitet në renditje. /Telegrafi/