LAJMI I FUNDIT:

Lloga në takim me Garcia: Spanja do ta intensifikojë bashkëpunimin në pjesën e reformave në gjyqësor dhe sundimin e së drejtës

Lloga në takim me Garcia: Spanja do ta intensifikojë bashkëpunimin në pjesën e reformave në gjyqësor dhe sundimin e së drejtës

Lloga në takim me Garcia: Spanja do ta intensifikojë bashkëpunimin në pjesën e reformave në gjyqësor dhe sundimin e së drejtës

Reklama

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, sot realizoi takim me ambasadorin e Spanjës, Jose Luis Losano Garcia.

Nga Ministria e Drejtësisë njoftojnë se ministri Lloga dhe ambasadori Garcia konfirmuan marrëdhëniet bilaterale të shkëlqyera mes dy vendeve dhe theksuan se ka hapësirë dhe gatishmëri nga të dyja palët për thellimin dhe intensifikimin e këtij bashkëpunimi.

“Mbretëria e Spanjës ofron mbështetje të qartë dhe pa mëdyshje që sa më shpejtë të fillojnë negociatat për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian”.

“Ministri, Krenar Lloga, e informoi ambasadorin e Spanjës lidhur me aktivitetet të cilat është duke i ndërmarrur Ministria e Drejtësisë në pjesën e reformave në gjyqësor, sundimin e së drejtës dhe agjendës legjislative, prej nga së shpejti priten rezultate konkrete”, thuhet në njoftim./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq në takim me Escobarin dhe Lajçakun kërkon formimin e Asociacionit

Vuçiq në takim me Escobarin dhe Lajçakun kërkon formimin e Asociacionit

Lajme
​Hovenier rithekson nevojën për depërshkallëzim në veri

​Hovenier rithekson nevojën për depërshkallëzim në veri

Politikë
Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Lajme
Analistët shqiptarë e serbë: Propozimi i Perëndimit do ta nxirrte veriun nga kriza

Analistët shqiptarë e serbë: Propozimi i Perëndimit do ta nxirrte veriun nga kriza

Lajme
Dëshmitari thotë se serbi i akuzuar ishte në krye të paramilitarëve që kishin kryer krime lufte dhe se ia vrau djalin e axhës

Dëshmitari thotë se serbi i akuzuar ishte në krye të paramilitarëve që kishin kryer krime lufte dhe se ia vrau djalin e axhës

Drejtësi
Funksionalizohet E-Kiosku në Mitrovicën e Veriut

Funksionalizohet E-Kiosku në Mitrovicën e Veriut

Komunat
Kalo në kategori