LAJMI I FUNDIT:

Llapi dhe Malisheva fitojnë dhe kalojnë tutje në Kupën e Kosovës

Llapi dhe Malisheva fitojnë dhe kalojnë tutje në Kupën e Kosovës

Janë zhvilluar dy ndeshjet e para të 1/16 në Kupën e Kosovës në futboll.

Llapi e Malisheva janë dy skuadrat e para që kanë kaluar tutje duke marrë fitore para adhuruesve të tyre.

Llapjanët kanë shënuar fitore të thellë 4-1 ndaj skuadrës nga Liga e Parë, Phoenix për të marrë një fitore të lehtë.

Hamdi Namani, Elvir Gashijan, Arbnor Ramadani dhe Mërgim Cërnavërni realizuan golat për Llapin.

Fitore ka shënuar edhe Malisheva që ka mposhtur Kikën me vështirësi 3-2. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori