Liverpooli perfekt, shtatë gola kundër Spartak Moskës (Foto/Video)

Liverpool ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve.

The Reds triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin Anfield Road kundër Spartak Moskës me rezultat të thellë prej 7-0.

Në njëzet e minutat e para të ndeshjes të besuarit e trajnerit Jurgen Klopp pothuajse përfunduan dilemën e fituesit duke shënuar tre gola, të cilët rezultuan të jenë edhe të vetmit në pjesën e parë.

Philippe Coutinho shënoi në minutën e katërt duke u treguar i suksesshëm nga pika e bardhë.

Po i njëjti shënoi në të 15 minutë duke mos shpërdoruar një pasim të saktë të Roberto Firminos. Ky i fundit e kishte radhën për të shënuar gol katër minuta pasi shënoi të dytin Coutinhon.

Coutinho realizoi sonte tre gola kundër skuadrës ruse

Në 45 minutshin e dytë vendasit nuk u ndalën dhe shënuan edhe dy gola të tjerë.

Saido Mane shënoi gol me të filluar pjesa e dytë duke realizuar në të 47 minutë.

Tre minuta më vonë Coutinho arriti të kompletonte “hat-trick” pasi sërish mori një pasim të bukur nga Firmino.

Aleksandr Selikhov i mbeti vetëm të nxjerrtë topin prej portës

Mane sërish ishte realizator në të 74 minutë pasi mori një pasim të saktë nga daniel Sturridge.

E natyrisht që në listën e golashënuesve nuk bënte të mungonte edhe Mohamed Salah, i cili katër minuta para përfundimit të ndeshjes shënoi pas një pasimi të saktë të James Milnerit.

Deri në fund të ndeshjes më nuk pati gola dhe kështu, Liverpooli shënoi fitore të thellë prej 7-0.

Pas kësaj, Liverpool zë pozitën e parë të renditjes tabelore të grupit E me 12 pikë ndërsa skuadra renditet si e treta dhe do të bëjë gara në Ligën e Evropës. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Sacchi sugjeron katër nënshkrime të verës për Milanin dhe shpreson që Pioli të qëndrojë