LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

E ardhmja e Thiago Alcantaras te Liverpooli nuk është e sigurt, pasi ai mund të largohet këtë verë nga klubi anglez.

Reklama

Mesfushori spanjoll u bashkua me gjigantin anglez në verën e vitit 2020 dhe ai ka kontratë me The Reds deri në vitin 2024.

Megjithatë drejtuesit e klubit kanë marrë vendim që mos t’i ofrojnë rinovimin e kontratës dhe mund ta shesin lojtarin këtë afat kalimtar veror.

Thiago Alcantara zbulon shkakun e krizës aktuale të Liverpoolit
Lexo po ashtu Thiago Alcantara zbulon shkakun e krizës aktuale të Liverpoolit

32-vjeçari ka zhvilluar vetëm 28 ndeshje këtë edicion nga 52 sa ishte totali, duke mos arritur të shënoj as një gol dhe duke asistuar vetëm një herë.

Alcantara ka pasur probleme të shumta me lëndimet dhe kjo është arsyeja që The Reds duan të heqin dorë nga ai pasi spanjolli ka edhe një pagë të lartë.

Lista me pesë yjet që Xavi i do në Camp Nou - por vetëm njëri mund të transferohet
Lexo po ashtu Lista me pesë yjet që Xavi i do në Camp Nou - por vetëm njëri mund të transferohet

The Sun ka raportuar se Liverpooli mund ta lejoj largimin e spanjollit këtë verë nëse vije një ofertë prej rreth 20 milionë euro për të.

Dy skuadrat spanjolle, Barcelona dhe Atletico Madrid kanë shprehur interesim për mesfushorin, por ende pa bërë ndonjë ofertë zyrtare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori