Liverpooli ndalet me barazim nga WBA

(Foto: Twitter/Liverpool FC)

Liverpooli nuk ka siguruar më shumë se një pikë në ndeshjen e Ligës Premier kundër West Bromwich Albion (1-1) që u zhvillua në Anfield.

Redsat krijuan epërsi të hershme me golin e Sadio Mane (12’), i cili u asistua nga Joel Matip dhe me epërsi minimale të vendasve përfundoi pjesa e parë.

Me gjithë përpjekjet e nikoqirëve për të shënuar gola të tjerë në fraksionin e dytë, nuk arritën që ta bënin këtë.

Për më shumë, ata pranuan një gol të vonshëm nga Semi Ajayi (82’) për t’i ndarë pikët.

Pas këtij barazimi, Liverpooli ngritet në kuotën e 32 pikëve, tri më shumë se rivali lokal, Everton, që mban vendin e dytë në tabelë.

West Bromwich Albion ka marrë një pikë të artë në përpjekje për të dalë nga zona e rrezikut. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes