Liverpooli mposht me lehtësi Mariborin në Anfield (Video)

LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 01: Mohamed Salah of Liverpool celebrates scoring his sides first goal during the UEFA Champions League group E match between Liverpool FC and NK Maribor at Anfield on November 1, 2017 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Liverpooli ka fituar me rezultat 3-0 ndaj Mariborit në Anfield.

Kjo ishte një fitore e lehtë për vendasit të cilët dominuan dukshëm nga fillimi deri në fund.

Pjesa e parë ishte pa gola edhe pse me shumë raste nga Reds.

Mohamed Salah duke festuar për golin e parë në takim. Foto: Getty Images

Në minutën e 49-të Mohamed Salah shënoi golin e parë në takim pas asistimit nga Trent Alexander-Arnold.

Pas tre minutash James Milner humbi mundësinë për të shënuar gol, kjo pasi dështoi nga pika e bardhë.

Momenti i penalltisë nga James Milner. Getty Images

Anglezi përmirësoi gabimin në minutën e 64, ai arriti të asiston te Emre Can për 2-0. Në minutat shtesë shënoi edhe Daniel Sturridge.

Pas kësaj fitore Liverpooli vazhdon në pozitën e parë me tetë pikë, ndjekur nga Sevilla me shtatë dhe Spartak Moska me pesë. Maribori renditet e fundit me një pikë.

Ndeshja e ardhshme e Reds në Grupin E është ndaj klubit spanjoll. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll