LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli është duke kërkuar transferimin e një sulmuesi në afatin kalimtar të dimrit.

The Reds janë duke kërkuar triumfin në kampionat dhe trajneri Jurgen Klopp është i vetëdijshëm se i duhet ta përforcojë skuadrën e tij.

Sulmuesi anglez Jarrod Bowen është një nga objektivat kryesorë të Liverpoolit për ta përforcuar repartin ofensivë.

Autor i nëntë golave dhe një asistimi në 14 ndeshje këtë sezon ka një kontratë afatgjate me West Ham United deri në verën e vitit 2030.

West Ham nuk është i interesuar ta lejoj largimin e yllit të skuadrës, vetëm nëse vije një ofertë e çmendur në zyrat e tyre.

Sipas asaj që ka raportuar Team Talk, ‘Çekanët’ do të heqin dorë nga sulmuesi anglez vetëm nëse vije një ofertë e njëjtë me atë të Declan Rices që kaloi te Arsenali në verë për shumën e 116 milionë eurove.

Arsenali po përgatitë 70 milionë euro për transferimin e një sulmuesi
Lexo po ashtu Arsenali po përgatitë 70 milionë euro për transferimin e një sulmuesi

Kësisoj The Reds nëse duan të nënshkruajnë me Bowen, atëherë do të duhet të paguanin më shumë se 100 milionë euro, çka anglezi do të bëhej blerja më e shtrenjtë në histori të Liverpoolit.

Interesim për sulmuesin anglez ka shprehur edhe Arsenal, por vështirë se do të ofrojë ndonjëra nga skuadrat mbi 100 milionë euro për të. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori