LAJMI I FUNDIT:

Lista e top-shënuesve – Alidema e Haxhimusa vazhdojnë ngjitjen, Shillova në krizë të golit

Lista e top-shënuesve – Alidema e  Haxhimusa vazhdojnë ngjitjen, Shillova në krizë të golit

Sulmuesit e elitës kanë vazhduar ta tregojnë vetën edhe në javën e 11-të të Ipko Superligës së Kosovës.

Reklama

Djaloshi nga Pozharani, Festim Alidema, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj Trepçës ’89, duke shkuar në numrin e tetë qëllimeve këtë edicion.

Para tij është Alban Shillova që e ka vazhduar ‘agjërimin’ edhe në këtë ndeshje.

Betim Haxhimusa i Dritës, ka filluar të ambientohet te kampionët, duke shënuar ndaj ish-skuadrës së tij, Ferizajt dhe duke e quar në pesë numrin e golave personal.

Hoti dhe Mircevski, kanë po ashtu nga pesë gola.

Më nga katër gola janë Kreshnik Uka, Astrit Fazliu, Taulant Dajaku, Liridon Fetahaj dhe Qëndrim Gashi. /Telegrafi/    

Lista e top-shënuesve

Alban Shillova  8 gola

Festim Alidema 7 gola

Betim Haxhimusa 5 gola

Mendurim Hoti 5 gola

Martin Mircevski 5 gola

Kreshnik Uka     4 gola

Astrit Fazliu 4 gola

Taulant Dajaku 4 gola

Liridon Fetahaj 4 gola

Qëndrim Gashi   4 gola

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Superliga
Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Superliga
Kalo në kategori