Sulmuesit e elitës kanë vazhduar ta tregojnë vetën edhe në javën e 11-të të Ipko Superligës së Kosovës.

Djaloshi nga Pozharani, Festim Alidema, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj Trepçës ’89, duke shkuar në numrin e tetë qëllimeve këtë edicion.

Para tij është Alban Shillova që e ka vazhduar ‘agjërimin’ edhe në këtë ndeshje.

Betim Haxhimusa i Dritës, ka filluar të ambientohet te kampionët, duke shënuar ndaj ish-skuadrës së tij, Ferizajt dhe duke e quar në pesë numrin e golave personal.

Hoti dhe Mircevski, kanë po ashtu nga pesë gola.

Më nga katër gola janë Kreshnik Uka, Astrit Fazliu, Taulant Dajaku, Liridon Fetahaj dhe Qëndrim Gashi. /Telegrafi/    

Lista e top-shënuesve

Alban Shillova  8 gola

Festim Alidema 7 gola

Betim Haxhimusa 5 gola

Mendurim Hoti 5 gola

Martin Mircevski 5 gola

Kreshnik Uka     4 gola

Astrit Fazliu 4 gola

Taulant Dajaku 4 gola

Liridon Fetahaj 4 gola

Qëndrim Gashi   4 gola