LAJMI I FUNDIT:

Lirim Zendeli po i shijon sukseset në Formula 3, por tani ka fazën testuese në Formula 2

Lirim Zendeli po i shijon sukseset në Formula 3, por tani ka fazën testuese në Formula 2
Lirim Zendeli/Twitter

Lirim Zendeli është duke shijuar sukseset e njëpasnjëshme në Formula 3.

Reklama

Piloti shqiptar që është pjesë e Trident Team, ka bërë të ditur se ai tani ka shansin që të garojë në Formula 2.

Në një njoftim në llogarinë e tij në Facebook, Zendeli bëri të ditur se ai do të ketë një fazë testuese në garën e dytë të elitës së sportit me makinat më të shpejta në botë.

“Shumë i entuziazmuar që do kem fazën testuese në F2 (Formula 2) për herë të parë për pak ditë dhe faleminderit nga Motor Sport për këtë mundësi”, ka shkruar ai.

Zendeli duket se shumë shpejtë do të garojë në Formua 2, mirëpo kjo fazë testuese për të në Bahrejni do të përcaktojë të ardhmen e tij.

Nëse piloti shqiptar arrin të kalojë me sukses fazën testuese në Formula 2, atëherë nga edicioni i ri mund të garojë aty. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori