Lirim Kastrati shënon golin e parë me fanellën e Ujpestit

Lirim Kastrati më në fund ka gjetur golin për skuadrën e tij Ujpest në kampionatin hungarez.

Mbrojtësi i Kosovës golin e ka arritur në fitoren e Ujpesit ndaj Mezokovesd-Zsory me rezultat prej 3-0.

22 vjeçarin ishte ai i cili hapi serinë e golave në minutën e 9-të, duke e nisur mirë ndeshjen.

Rezultati u dyfishua nga Nikolla Mitrovic në minutën e 43-të dhe me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Ndërsa në pjesën e dytë u trefishua epërsia me anë te Tallo në minutën e 60-të.

Kastrati ka luajtur në 20 ndeshje për Ujpest në kampionatin e Hungarisë, ndërsa ky ishte goli i parë i tij.

Ujpest me këtë fitore pozicionohet në vendin e shtatë me 38 pikë./Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës