LAJMI I FUNDIT:

Liria fiton derbin ndaj Feronikelit, “Arpagjik’t” me koreografi fantastike në nderim të UÇK-së

Liria fiton derbin ndaj Feronikelit, “Arpagjik’t” me koreografi fantastike në nderim të UÇK-së

Liria ka fituar derbin e Ligës së Parë në grupin A ndaj Feronikelit me rezultat 3-0, ndërsa fillimi i ndeshjes u karakterizua me një koreografi madhështore nga “Arpagjik’t”.

Prizrenasit e nisën ndeshjen shumë mirë duke shënuar me Liridon Fetahajn, ndërsa pa u mbyllur pjesa e parë, Astrit Berisha shënoi për 2-0.

Ndeshja u mbyll me golin e tretë të Qemajl Elshanit.

Me këtë fitore Liria është e dyta me 40 pikë, një më pak se Feronikeli.

Tifogrupi prizrenas “Arpagjik’t” kanë hapur një koreografi madhështore në fillimin e ndeshjes.

Kjo koreografi i është kushtuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në qendër të koreografisë është paraqitur logo e UÇK-së me mesazhin: “Simbol i rezistencës kombëtare”.

Në të dy krahët janë paraqitur emrat e të gjithë dëshmorëve të komunës së Prizrenit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori