LAJMI I FUNDIT:

Lionel Messi refuzoi të largohet nga restoranti përmes derës së fshehtë dhe doli e takoi fansat argjentinas

Lionel Messi refuzoi të largohet nga restoranti përmes derës së fshehtë dhe doli e takoi fansat argjentinas

Lionel Messi ishte i lumtur dhe përshëndeti qindra fansa kur doli nga një restauruat në Buenos Aires.

Reklama

Legjenda e Argjentinës është kthyer në atdheun e tij për ndeshjet kundër Panamasë dhe Curaçao gjatë pushimet për kombëtare.

Është udhëtimi i tij i parë në Argjentinë që kur mori trofeun e Kupës së Botës në një paradë fitoreje të vendit në dhjetor.

Messi, 35 vjeç, vizitoi një restorant në lagjen Palermo të qytetit dhe u ‘sulmua’ nga tifozët.

Por ylli i Paris Saint-Germain e refuzoi ofertën për t’u larguar nga restoranti nga dalja e pasme, sipas TYC Sports, duke preferuar në vend të kësaj të përshëndesë mbështetësit e tij.

Messi mund të shihej duke dalë nga restoranti i shoqëruar nga truproja, për të përshëndetur mbështetësit që ishin jashtë.  Ndërsa ai doli jashtë, turma u bë më edhe më e gjallë.

Një tifoz kapi pamjet e fytyrës së befasuar të Messit teksa truprojat e tij e drejtonin atë nëpër turmë.

Ish-ylli i Barcelonës kishte hedhur një buzëqeshje të gjerë të nervozuar, megjithëse dukej se po shijonte dashurinë që po merrte.

Para disa muajsh, tifozët e Argjentinës u rreshtuan në rrugët e Buenos Aires për të kapur një paraqitje të shkurtër të Messit me shokë, pasi ai solli në shtëpi trofeun e Kupës së Botës./Telegrafi/