Ndeshja mes PSG dhe Lille nuk po del të jetë e lehtë për parisienët që janë duke humbur pas 45 minutash.

Reklama

Përveç rezultat 1-0 në të mirë të mysafirëve, PSG ka humbur edhe yllin e saj Lionel Messi.

Argjentinasi nuk arriti të bëjë asgjë në pjesën e parë, ndërsa është zëvendësuar pas 45 minutash, për shkak të dhimbjeve.

Kjo do të thotë që ende Messi nuk e ka gjetur golin e parë në kampionatin francez.

Në vend të tij në fushë është futur Mauro Icardi, i cili kthehet në fushë pas problemeve familjare. /Telegrafi/