Jesse Lingard beson se ende ka shumë kohë për Manchester Unitedin që të krijojë terren në luftën e tyre për kualifikim në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

United aktualisht qëndron i teti me tetë pikë prapa nga vendi i katërt, pas barazimit 2-2 të së mërkurës mbrëma në shtëpi ndaj Arsenalit.

Golat nga Anthony Martial dhe Lingard ndihmuan Unitedin për të shpëtuar një pikë, por skuadra e kuqe në ligë tani ka katër ndeshje që nuk fiton.

Pesë blerjet e ‘çmendura’ të janarit që mund ta shpëtojnë sezonin Jose Mourinhos te Manchester United  Pesë blerjet e ‘çmendura’ të janarit që mund ta shpëtojnë sezonin Jose Mourinhos te Manchester United 

Mourinho është parë i frustruar në javët e fundit, pasi ka pohuar se klubi do të ketë nevojë për diçka të përafërt me një mrekulli për të përfunduar në top katër.

Megjithatë, Lingard mbetet pozitiv dhe mendon se skuadra e tij ka shumë kohë për të marrë përsëri në drejtimin.

“Kjo është një rrugë e gjatë për të shkuar deri në fund të sezonit, kështu që ne duhet të marrim seriozisht çdo lojë që vjen dhe duke u përpjekur për të marrë të tre pikë, kjo është gjëja kryesore”, ka thënë fillimisht Lingard.

“Sidomos këtë muaj ka shumë ndeshje, kështu që ne duhet që të gjithë në skuadër të jemi plotësisht të aftë”.

Man Utd është larg formës më të mirë këtë sezon (Getty Images)

“Natyrisht, do të ketë shumë rotacion, por të gjithë janë aty për të luajtur dhe për të treguar 100 për qind në çdo ndeshje”.

Super kompjuteri parashikon pozicionin e secilit ekip të Ligës Premier se ku do të përfundojë – City kampion, United jashtë katërshes Super kompjuteri parashikon pozicionin e secilit ekip të Ligës Premier se ku do të përfundojë – City kampion, United jashtë katërshes

25-vjeçari gjithashtu e sheh punën kundër Arsenalit si provë se lojtarët në ekip janë të gatshëm të përballen me presionin dhe kanë besimin se ata mund të shtyjnë përpara për një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

“Unë mendoj se ne besojmë si një skuadër. Jemi në këtë garë si një ekip”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/