0Shares

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, duke e komentuar heqjen e flamurit kombëtar nga “Rrethi” në hyrje të Prishtinës, dhe vendosjen e flamurit të Kosovës, ka thënë se bëhet fjalë për një debat të panevojshëm.

Ai në emisionin “Debat D”, të RTV Dukagjini ka thënë se nuk ka nevojë të krijohen drama, duke shtuar se nuk ka asgjë jo normale nëse vendoset flamuri shtetëror në hyrje të kryeqytetit.

“Po na vinë më qindra dhe mijëra mysafirë për të na uruar në dekadën e parë të shtetit të Kosovës, dhe është krejt normale vendosja e flamurit të Republikës së Kosovës. Askush nuk na ndalon që ta valojmë flamurin kombëtar, sepse tash jemi vend i lirë, por ne kemi edhe simbolet shtetërore”, ka theksuar LImaj. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)