LAJMI I FUNDIT:

Lexuesit e Telegrafit e zgjedhin Ermal Krasniqin si më të mirin për stinorin vjeshtor në BKT Superligën e Kosovës 2021/22

Lexuesit e Telegrafit e zgjedhin Ermal Krasniqin si më të mirin për stinorin vjeshtor në BKT Superligën e Kosovës 2021/22

Lexuesit e Telegrafit kanë arritur të përzgjedhin lojtarin më të mirë në BKT Superligën e Kosovës, pas stinorit vjeshtor.

Në 90 ndeshje të zhvilluara në elitën e futbollit kosovar, u realizuan plotë 191 gola, që i bije 2.12 gola për ndeshje.

Lojtarët e skuadrave të ndryshme impresionuan me paraqitjet e tyre, derisa mediumi ynë u ofroi lexuesve që të përzgjedhin lojtarin më të mirë për këtë pjesë të parë të sezonit.

Sondazh: Cili është lojtari më i mirë në BKT Superligën e Kosovës në sezonin vjeshtor 2021/22?
Lexo po ashtu Sondazh: Cili është lojtari më i mirë në BKT Superligën e Kosovës në sezonin vjeshtor 2021/22?

Ermal Krasniqi i Ballkanit është votuar si më i miri nga lexuesit e Telegrafit, duke fituar 42 për qind të votave.

Krasniqi është i ndjekur nga afër prej Gerhard Prognit të Gjilanit dhe Valmir Veliut.

Më poshtë mund të shikoni se sa vota kanë marrë treshja në votimet e bëra prej lexuesve:

1) Ermal Krasniqi 906 vota / 42%

2) Gerhard Progni 501 / 23%

3) Valmir Veliu 185 / 9% /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Premier League
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga

"Kjo ishte diçka që nuk e kisha parë në asnjë lojtar deri në atë moment" - drejtori i Barcelonës thekson aftësinë mahnitëse të Ronaldos

Përfaqësueset
Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Kalo në kategori