LAJMI I FUNDIT:

Lewis ‘provokon’ Latifin në matjet zyrtare, por shqiptari qëndroi i qet dhe i patrembur

Lewis ‘provokon’ Latifin në matjet zyrtare, por shqiptari qëndroi i qet dhe i patrembur

Janë bërë matjet zyrtare para ndeshjes të Derrick Lewis dhe Ilir Latifit.

Dy sportistët e UFC janë përballur në matjet zyrtare mes tyre.

I pari që bëri matjet ishte shqiptari Ilir Latifi që kishte arritur peshën e kërkuar prej 111,5 kilogramëve.

Ndërkohë pastaj radha ishte për amerikanin Derrick Lewis që t’i kryej matjet.

Lewis pas matjes e provokoi Latifin, por ky i fundit qëndroi i qetë dhe i patrembur përballë amerikanit.

View this post on Instagram

Houston, stand up! 🚀 @TheBeastUFC is home tomorrow night. ➡️PPV link in bio. #UFC247

A post shared by ufc (@ufc) on Feb 7, 2020 at 3:45pm PST

Mbetet të shihet në duelin e nesërm se kush do të triumfojë, Lewis që është favorit në letër apo Latifi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori