Ilir Latifi do të debutojë të dielën në divizionin e peshave të rënda në UFC.

Sportisti nga Kosova për herë të parë do të garoj në pesha të rënda, derisa përballë do ta ketë amerikanin Derrick Lewis.

Kjo përballje pritet të jetë spektakolare, pasi që është edhe debutimi i Latifit dhe shqiptari synon të lë gjurmë qysh në ndeshjen e parë në peshat e rënda.

Lewis 'provokon' Latifin në matjet zyrtare, por shqiptari qëndroi i qet dhe i patrembur Lewis 'provokon' Latifin në matjet zyrtare, por shqiptari qëndroi i qet dhe i patrembur

Lewis është favorit në letër, mirëpo Latifi ka treguar më parë se nuk di të dorëzohet dhe njihet si një luftarak i madh.

Meçi mes Latifit dhe Lewis zhvillohet në ora 4 të mëngjesit me orën tonë lokale dhe do të mbahet në Teksas. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Houston, stand up! 🚀 @TheBeastUFC is home tomorrow night. ➡️PPV link in bio. #UFC247

A post shared by ufc (@ufc) on Feb 7, 2020 at 3:45pm PST

Reklama