Leon Dajaku shënon golin e parë me fanellën e Hajduk Splitit

Sulmuesi shqiptar Leon Dajaku, ka arritur të shënojë golin e parë në Superligën e Kroacisë me fanellën e Hajduk Split.

Ish futbollisti i Bayern Munich, Union Berlin, Sunderland dhe St Gallen u transferua në kampionatin kroat në këtë verë për të kthyer karrierën e tij në binar.

22 vjeçari ka arritur të shënojë sonte në fitoren e skuadrës së tij ndaj Slaven Belupos me rezultat 3-0.

Ai u fut në lojë në minutën e 79-të, por i mjaftoi të gjejë golin e parë në elitë pa një goditje të fortë nga distanca.

Për Hajdukun luajti nga fillimi i pjesës së dytë edhe Emir Sahiti, ndërsa për Belupon u paraqitën Arbër Hoxha dhe Arb Manaj.

Hajduku është lider me 9 pikë nga tri ndeshje, ndërsa Slaven Belupo mban vendin e shtatë me 4 pikë. /Telegrafi/

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq "më të keq në histori" në ligën e Francës, ndërsa tifozët thonë 'ne menduam se Liga Premier ishte keq'

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët