LAJMI I FUNDIT:

Leno: Arsenali është klub më i madh se Chelsea dhe Tottenhami

Leno: Arsenali është klub më i madh se Chelsea dhe Tottenhami
Bernd Leno (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)
Reklama

Portieri gjerman, Bernd Leno është i bindur që Arsenali është klubi më i madh në Londër.

Gjermani tashmë është blinduar si numri 1 i Arsenalit dhe është i lumtur me rivalitet që kanë me Tottenham dhe Chelsean, por thotë se Topçinjtë janë klubi më i madh londinez.


“Nuk mund të krahasosh, sigurisht që Arsenali është një klub botëror, klubi më i madh në Londër”, ka thënë fillimisht Leno për Sport Bild.

Arsenali dhe Tottenhami luajnë baras në derbin dramatik të javës
Lexo po ashtu Arsenali dhe Tottenhami luajnë baras në derbin dramatik të javës

“Jo Chelsea , jo Tottenham – Arsenali është klubi me tifozë në të gjithë botë”.

Arsenali (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Por, Leno është impresionuar nga shtrirja globale e Arsenalit që nga afrimi në klub një vit më parë.

“Pavarësisht se ku jemi, gjithashtu në SHBA apo Azi, ka shumë tifozë të Arsenalit kudo”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Ndërkombëtare
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori