LAJMI I FUNDIT:

Lëndohet sulmuesi në formë nga Serie A, Angel Correa shkon në Katar 2022

Lëndohet sulmuesi në formë nga Serie A, Angel Correa shkon në Katar 2022

Përzgjedhësi i Argjentinës, Lionel Scaloni, do të zëvendësojë sulmuesin e lënduar të Fiorentinës, Nicolas Gonzalez (24) me sulmuesin e Atletico Madridit, Angel Correa.

Reklama

Sulmuesi që ka lindur në Rosario sikuse Leo Messi, ishte pjesë e skuadrës që e fitoi Kupën e Amerikës në vitin 2021.

Në vitet e fundit, Correa nuk ka pasur një rol të rëndësishëm në kombëtaren e Argjentinës, pasi ai u shfaq herë pas herë në fazën e grupeve.

Ai nuk përfundoi në listën fillestare të pasagjerëve për Botërorin dhe shkak për këtë është me shumë gjasa performanca e dobët e Atletico Madridit në tërësi, .

Kjo u reflektua edhe në paraqitjen individuale të Correas këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori