Milani po monitoron me kujdes rehabilitimin e Zlatan Ibrahimovic, por suedezi mund t’i nënshtrohet një operacioni nëse nuk do të ketë përmirësime deri në fund të muajit.

Ibrahimovic pësoi një dëmtim në gju kundër Juventusit më 9 maj dhe u përjashtua nga pjesëmarrja në Euro 2020 me Suedenë.

Të enjten, trajneri suedez Janne Andersson pranoi se shërimi i Ibrahimovic nuk është në një fazë të përparuar dhe mediat italiane kanë raportuar tashmë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Rossonerët po monitorojnë me kujdes rehabilitimin e sulmuesit, i cili, megjithatë, nuk po përparon siç pritej.

L’Equipe publikon formacionin më të mirë me lojtarët që mungojnë në Euro 2020 është absolutisht i pamposhtur L’Equipe publikon formacionin më të mirë me lojtarët që mungojnë në Euro 2020 është absolutisht i pamposhtur

Milani do të vlerësojë kushtet fizike të Ibrahimovic kur trajtimi i tij të përfundojë në fund të muajit.

Sipas raportit nga gazeta italiane, nëse gjërat nuk do të duken mirë në atë kohë, klubi mund të vendosë të vazhdojë terapinë konservatore për dy javë të tjera ose të zgjedhë një operacion, i cili do ta detyrojë 39-vjeçarin të mbetet jashtë fushe për disa muaj.

Ibrahimovic iu nënshtrua një operacioni në gju katër vjet më parë, kur ai po luante për Manchester Unitedin.

Sidoqoftë, ky rast është pak më ndryshe sepse sulmuesi nuk ka këputur ligamentin e tij të kryqëzuar. Në letër, ky dëmtim nuk është aq i rëndë sa ai i mëparshmi, por operacioni mbetet një mundësi nëse nuk do të ketë ndonjë përmirësim gjatë muajit tjetër. /Telegrafi/