Gazeta franceze L’Equipe ka përpiluar formacionin më të mirë të lojtarëve evropianë që mungojnë në Euro 2020 dhe mund të jetë absolutisht një formacion i pamposhtur.

Përzierja e lojtarëve të neglizhuar, yje nga vendet që nuk janë kualifikuar plus lojtarët e pafat të dëmtuar së fundmi janë vërtetë të pabesueshëm

L’Equipe ka përpiluar një formacion me këto yje që mugojnë dhe padyshim kjo 11-she duket aq e fortë sa mund ta fitonte pa ndonjë problem Euro 2020.

Superkompjuteri parashikon shanset e të gjitha kombëtareve për ta fituar Euro 2020 – favorizohet Franca, ‘injorohet’ Anglia Superkompjuteri parashikon shanset e të gjitha kombëtareve për ta fituar Euro 2020 – favorizohet Franca, ‘injorohet’ Anglia

Në portë, mungesa më e madhe dhe padyshim portieri më të mirë në Evropë, Jan Oblak ka zënë vend pasi sllovenia nuk u kualifikua.

Portieri i Atletico Madridit është prapa një mbrojtje të nivelit elitar me Trent Alexander-Arnold (i dëmtuar), Sergio Ramos (i pa-ftuar nga Spanja), Virgil van Dijk (i dëmtuar) dhe Theo Hernandez (i pa-ftuar nga Franca).

Mesfusha përmban një talent shumë të vlerësuar francez si Eduardo Camavinga (i pa-ftuar), Sergej Milinkovic-Savic (Serbia nuk u kualifikua) dhe ylli hungarez Dominik Szoboszlai (i dëmtuar).

Nga Van Dijk te Ramos dhe Ibrahimovic – Formacioni i yjeve që mungojnë në Euro 2020 Nga Van Dijk te Ramos dhe Ibrahimovic – Formacioni i yjeve që mungojnë në Euro 2020

Por, është sulmi që është me të vërtetë me të gjitha yjet, duke filluar me Marco Reus (i cili refuzoi një thirrje nga Gjermania), i cili gjendet pas golashënuesit rekord të Suedisë, Zlatan Ibrahimovic (i dëmtuar) dhe makinerinë e golave të Borussia Dortmund, Erling Haaland (Norvegjia nuk u kualifikua).

Formacioni i yjeve nga L’Equipe

/Telegrafi/