LAJMI I FUNDIT:

Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë
Reklama

Arsenali ruajti formën e tij fituese me një fitore të madhe 4-0 ndaj Bournemouth të shtunën (30 shtator).

Pavarësisht kësaj, Topçinjtë ende po vuajnë nga një krizë lëndimesh në skuadër.


Ka një numër lojtarësh kyç të futbollistëve të Arsenalit që janë të lënduar dhe tanimë janë zbuluar edhe datat e rikthimit të tyre.

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme
Lexo po ashtu Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Lëndimet e Arsenalit me data të mundshme të kthimit.

Thomas Partey

Mesfushori ganez pësoi një dëmtim në ijë në gusht dhe ka humbur shumë ndeshje si rezultat. Megjithatë, ai po shtyn të kthehet në kohë për ndeshjen e Man City në fundjavë.

Data e mundshme e kthimit: kundër Man City (8 tetor)

Gabriel Martinelli

Martinelli ka humbur ndeshjet e fundit për shkak të një goditjeje që pësoi kundër Evertonit muajin e kaluar. Ai nuk ishte në skuadër kundër Bournemouth, por mund të kthehej kundër Man City në fundjavë.

Data e mundshme e kthimit: kundër Man City (8 tetor)

Bukayo Saka

Anglezi u detyrua të dilte kundër Bournemouth pasi pësoi një dëmtim në këmbë. Megjithatë, nuk pritet të jetë serioze dhe ai duhet të rikthehet për ndeshjen e ardhshme kundër Lens.

Data e mundshme e kthimit: kundër RC Lens (3 tetor)

Gabriel Jesus

Ashtu si Saka, Mikel Arteta zbuloi se Gabi Jesus kishte pësuar një goditje dhe se po çalë drejt fundit të ndeshjes së Bournemouth. Megjithatë, lëndimi i tij nuk mendohet të jetë serioz dhe ai gjithashtu duhet të kthehet së shpejti.

Data e mundshme e kthimit: kundër RC Lens (3 tetor)

Jurrien Timber

Mbrojtësi holandez është ende duke u rikuperuar nga dëmtimi i tmerrshëm i ACL që pësoi në ndeshjen hapëse të sezonit. Timber do të duhet të luftojë fort për të bërë një tjetër paraqitje për Topçinjtë këtë sezon.

Data e mundshme e kthimit: 2024

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori