Mediat angleze raportojnë se Liverpooli do të provojë përsëri që të marr Kalidou Koulibaly që në janar.

Napoli në anën tjetër ua ka bërë të ditur çdo klubi që e dëshiron senegalezin që nuk do të shesë nën 70 milionë euro.

Mirror shkruan se dëmtimet e Virgil van Dijk dhe Joe Gomes e kanë lënë Liverpoolin me pak zgjidhje në mbrojtje de klubi duhet të bëjë një shpenzim të madh në afatin kalimtar të janarit.

Zgjedhja e tyre e parë do të ishte qendërmbrojtësi i Senegalit, Koulibaly, i cili kishte qenë tashmë një shënjestër si për Liverpoolin ashtu edhe për Manchester City gjatë verës.

29-vjeçari po ashtu ishte gati për një eksperiencë në Angli dhe ky dimër mund t;ia plotësojë dëshirën. /Telegrafi/