LAJMI I FUNDIT:

Legjenda e futbollit – Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Legjenda e futbollit – Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks
Reklama

Ylli brazilian i futbollit Ronaldo është martuar me partneren e tij modele Celina Locks.

Të porsamartuarit, të cilët u fejuan në janar gjatë një arratisjeje në Karaibe, u martuan në një kishë në Ibiza të hënën pasdite (25 shtator).


Ata u martuan në fshatin e vogël es Cubells në jugperëndim të ishullit, afër vendit ku ylli i futbollit në pension ka një shtëpi, shkruan DailyMail.

Celina, 33 vjeçe, e cila filloi të takohej me ish-sulmuesin e Real Madridit dhe Interit shtatë vjet më parë, postoi pamjet e ditës së tyre të lumtur në rrjetet e saj sociale.

Modelja dhe bashkëshorti i saj, 47 vjeç, thanë në postimet e njëjta në Instagram: “Sot ne mblodhëm familjet tona për një festë fetare intime dhe kështu shënuam fillimin e një jave me shumë festime”.

Nusja dukej mahnitëse me një fustan të hollë fildishi, të cilin e kishte mëngët lëshuara mbi supet, duke vënë në pah fizikun e saj të pabesueshëm të tonifikuar.

Braziliania Celina la flokët e saj bionde të valëzuara dhe shtoi një makijazh të lehtë për të theksuar tiparet e fytyrës.

Ronaldo, i cili dukej elegante me një kostum bezhë, mbante me krenari dorën e gruas së tij të re teksa dilnin së bashku nga kisha, e cila ishte stolisur me lule të bardha.

Të ftuarit ishin ish-shoku i skuadrës së Ronaldos në Real Madrid, Julio Baptista.

Ronaldo, tani president i skuadrës së divizionit të dytë spanjoll Real Valladolid, pozoi për ‘selfie’ me fansat përpara se të hynte në kishë.

Kjo shënoi herën e tretë që ish-futbollisti martohet, pasi më parë ishte martuar me ish-futbollisten Milene.

Ronaldo organizoi një dasmë me modelen Daniella Cicarelli në shkurt 2005 në një kështjellë në Francë, megjithëse më vonë u zbulua se ata nuk u bënë zyrtarisht burrë e grua sepse asnjëri nuk kishte finalizuar divorcet e tyre nga partnerët e tyre të mëparshëm.

Ata u ndanë tre muaj pas ceremonisë së kështjellës që e faturuan si një martesë zyrtare, me Daniella që më vonë pretendoi se ajo përfundoi sepse Ronaldo e kishte tradhtuar.

Pasi mbaroi lidhja e tyre, ai u martua me studenten e inxhinierisë Maria Beatriz Antony.

Ronaldo ka djalin Ronald, 23 vjeç, me gruan e tij të parë Milene, dhe vajzat Maria Sofia, 14-vjeçare, dhe Maria Alice, 12 vjeçe, me gruan e tij të dytë Maria.

Ai zbuloi se kishte kryer një vazektomi pasi u konfirmua si babai i Aleksandrit, tani 17 vjeç, në dhjetor 2010 pas një lidhje me kamerieren Michele Umezu.

Ronaldo më vonë zbuloi për Financial Times se kishte ngrirë spermën dhe bëri shaka se kishte ende mjaft kohë për të krijuar një ekip futbolli.

Ai dhe gruaja e tij e re, një biznesmene e suksesshme si dhe një modele, vizitojnë rregullisht Ibizën dhe u fotografuan duke u puthur në det gjatë një noti në mbrëmje atje muajin e kaluar pas fejesës së tyre në fillim të vitit.

Duke konfirmuar se çifti zgjodhi Ibizën për martesën e tyre për shkak të dashurisë së tyre për ishullin, një zëdhënës i Ronaldos i tha shtypit lokal jashtë kishës: “Ai erdhi për t’u martuar në Ibiza sepse i pëlqen ishulli dhe është i rëndësishëm për të”.

Porsamartuar thuhet se po planifikojnë një festë për 400 të ftuar të premten në shtëpinë e Ronaldos në Cala Jondal.

I konsideruar gjerësisht si një nga sulmuesit më të mirë në planet gjatë karrierës së tij si lojtar, braziliani u tërhoq zyrtarisht nga futbolli profesionist në vitin 2011 pas një karriere të shkëlqyer si lojtar. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Magazina
Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Magazina
Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Magazina
Kalo në kategori