Krishtlindjet po vijnë më herët për aktoren amerikane, Lea Michele.

Më 25 tetor, këngëtarja dhe aktorja do të nxjerr albumin e saj të parë të Krishtëlindjeve, “Christmas In The City” të frymëzuar nga kujtimet e fëmijërisë për pushimet e kaluara në qytetin e saj të lindjes në New York.

“Ishte gjithmonë ëndrra ime të bëja një album të Krishtlindjeve”, ka thënë Michele, 33 vjeçe, ekskluzivisht për PEOPLE. “Krishtlindja është kaq e veçantë për mua. Është një kohë shumë e rëndësishme e vitit për mua dhe familjen time ngaqë kam kujtime të jashtëzakonshme”.

Lea Michele (Foto: People)

“Unë thjesht u martova, dhe është një moment shumë i lumtur në jetë me familjen time”, shton Michele, e cila u martua me partnerin e saj, Zandy Reich, në mars. “Kështu që bërja e këtij albumi dhe lëshimi i tij në këtë kohë ka kuptim të madh”.

Në albumin e ri përfshihen, “It’s the Most Wonderful Time of the Year,” “Have Yourself a Merry Little Christmas,” “Rockin’ Around the Christmas Tree,” “Silent Night,” “Silver Bells,” “O Holy Night” and “Do You Want to Build a Snowman?”.

Të gjitha lajmet nga Lea Michele Të gjitha lajmet nga Lea Michele

“Këto janë këngët e mia më të preferuara të Krishtlindjes”, thotë Michele. ‘Silver Bells’ ishte kënga ime e preferuar e Krishtëlindjes, sepse i dua tekstet, ‘It’sshtë koha e Krishtëlindjes në qytet.

Lea Michele (Foto: People)

Herët këtë vit, Michele dhe Reich festuan gjashtëmujorin e martesës – dhe Michele thotë se nuk mund të jenë më të lumtur. “Unë kam një partner dhe bashkëshort shumë të mirë dhe kam një përkrahje të madhe prej tij”, ka thënë më tej Michelle për People. /Telegrafi/