LAJMI I FUNDIT:

Largohet nga Manchesteri, transferohet në Kinë

Largohet nga Manchesteri, transferohet në Kinë

Ashley Young pritet të jetë lojtari i radhës që do t’i bashkohet kampionatit kinez.

Reklama

Mesfushori anglez nuk ka pasur hapësira tek Manchester United dhe ka marrë një ofertë nga skuadra kineze, Shandong Luneng.

31-vjeçari ka luajtur vetëm katër ndeshje me Unitedin, derisa ka kontratë deri në vitin 2018.

Luneng është e gatshmet ë ofrojë 10 milionë euro për transferimin e ish-reprezentuesit anglez, të cilit i ka bërë gati kontratë tri vjeçare.

Young do të fitojë 11 milionë euro në stinor tek skuadra kineze.

Kujtojmë që në këtë skuadër luajnë edhe dy ish-sulmuesit e Ligës Premier, Graziano Pelle dhe Papis Cisse.

Anglezi ka refuzuar transferimin te Watford dhe Swansea që e kërkuar duke pranuar të shkoj në Kinë. /Telegrafi/