LAJMI I FUNDIT:

Laporta dhe Deco në mosmarrëveshje për zëvendësuesin e Xavit, pesë emra në listë

Laporta dhe Deco në mosmarrëveshje për zëvendësuesin e Xavit, pesë emra në listë

Barcelona sërish përballet me vendimin se me kë do të zëvendësojë Xavi Hernandez, nëse me të vërtetë presidenti Joan Laporta vendos të vazhdojë me qëllimin e tij për ta shkarkuar atë.

Një nga gjërat që funksionoi në favor të Xavi përpara kthesës së tij ishte mungesa e konsensusit për një zëvendësim, një problem që tani ngre sërish kokën.

Sipas gazetës Sport, janë pesë kandidatë në tavolinë, me Hansi Flick, Rafael Marquez, Roberto de Zerbi, Thomas Tuchel dhe Thiago Motta në listën e ngushtë.


Megjithatë, trajneri i Bolognës, Thiago Motta, pritet që t’i bashkohet Juventusit, ndërsa gazetari Florian Plettenberg ka konfirmuar se Tuchel nuk ka ndërmend të bashkohet me Blaugranët.

Nga ana tjetër, De Zerbi fillimisht u shpall i pamundur për shkak të klauzolës së tij të lirimit prej 12-15 milionë euro në Brighton, por pasi u largua nga ‘Pulëbardhët’, kjo nuk do të ishte më pengesë.

Nga ana tjetër, sipas gazetës Mundo Deportivo, gara është realisht vetëm mes dy trajnerëve, Flick dhe Marquez.

I pari ka mbështetjen e Laportës dhe përfaqësohet nga miku dhe agjenti i tij i ngushtë Pini Zahavi.

Marquez ka mbështetjen e drejtorit sportiv Deco, i cili mendon se ish-shoku i tij i skuadrës ka mjetet e nevojshme për të marrë drejtimin nga Xavi – pasi ai gjithashtu ka punuar me një numër lojtarësh të rinj tek të cilët Barcelona po mbështetet sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Ndërkombëtare
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori