LAJMI I FUNDIT:

Lampard dhe Gerrard, dy emrat favorit për ta marrë drejtimin e Anglisë U-21

Lampard dhe Gerrard, dy emrat favorit për ta marrë drejtimin e Anglisë U-21

Trajneri i Anglisë U-21, Lee Carsley, mund të largohet nga detyra e tij në verë dhe legjendat Frank Lampard dhe Steven Gerrard shihen si favorit për ta marrë drejtimin e ekipit.

Federata Angleze e Futbollit (FA) po shqyrton dy legjenda kombëtare si zëvendësues të Carsley, nëse ai largohet.

Sipas The Mirror, nëse Carsley largohet nga roli i tij te U21 pas Kampionatit të tyre Evropian, FA do të ketë një vendim të rëndësishëm në duart e tyre.

Ata mund të kthehen te legjendat e mesfushës Steven Gerrard ose Frank Lampard si zëvendësues të tij.

Asnjëri nuk e ka ndezur botën si trajnerë, por Gerrard shihet më favorit pasi e fitoi titullin e Ligës Premier në Skoci me Rangers.

Gerrard ka punuar për herë të fundit në Aston Villa, ndërsa Lampard u shkarkua nga Everton këtë sezon.

Një emër tjetër që po përmendet është edhe ai i Scott Parker. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori