Frank Lampard ka thënë se Chelsea nuk është e interesuar në transferimin e Moussa Dembeles nga Lyoni.

Trajneri i skuadrës londineze deklaroi se lajmet që po qarkullojnë nuk janë të vërteta, e që ka folur edhe për Edinson Cavanin.

“Lajmet nuk janë të vërteta”, ka thënë ai për situatën e Dembeles, para se të vazhdonte të fliste për lajmet se Chelsea po tenton ta bindë uruguaianin ta shkëmbejë Parisin apo Madridin me Londrën.

“Unë nuk jam në bisedime me Cavanin, kështu që nuk mund t’ua them këtë”.

Chelsea ndoqi nga afër dyshen Werner-Dembele Chelsea ndoqi nga afër dyshen Werner-Dembele

“Derisa dikush të jetë këtu dhe ne ta kemi transferuar atë… ajo do të jetë hera e vetme që unë duhet t’i komentoj këto situata”, ka shtuar më tej Lampard.

Ndërkohë, Olivier Giroud vazhdon të stërvitet me skuadrën e Chelseat, përkundër që Antonio Conte dëshirën të ribashkohet me ish-sulmuesin e tij në Inter. /Telegrafi/