LAJMI I FUNDIT:

Lakers marrin fitoren e katërt radhazi, James e Davis më të mirët

Lakers marrin fitoren e katërt radhazi, James e Davis më të mirët

Los Angeles Lakers kanë vazhduar me ndeshje të mira në elitën e basketbollit amerikan.

Reklama

Kampioni në fuqi i NBA-së ka marrë fitoren e katërt radhazi, ku kësaj radhe kanë triumfuar te Indiana Pacers.

Pas 48 minutave lojë, skuadra mysafire triumfoi me shtatë pikë diferencë 115:122.

Anthony Davis ka qenë më meritori për këtë fitore të mysafirëve me 28 pikë, 10 kërcime e pesë asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe LeBron James që u rikthye nga lëndimi me 24 pikë, shtatë kërcime e tetë asistime.

Ndërkohë vlen të përmendet se me pikë dyshifrore ndeshjen për fituesit e mbyllen edhe Dennis Schroder (14), Caldwell-Pope(13), Andre Drummond (11) dhe Horton Tucker 11 pikë të tjera.

Te vendasit më efikasi ishte LeVert me 28 pikë, derisa Sampson shtoi 20 të tjera por që nuk mjaftuan për fitore.

Ndeshjen e fundit të fazës së rregullt në NBA, Lakers e zhvillojnë në udhëtim te New Orleans Pelicans, derisa Pacers luajnë në udhëtim te Toronto Raptors. /Telegrafi/

Rezultatet:

Brooklyn Nets – Chicago Bulls 105:91

Indiana Pacers – LA Lakers 115:122

New York Knicks – Charlotte Hornets 119:109

Minnesota Timberwolves – Boston Celtics 108:124
San Antonio Spurs – Phoenix Suns 103:140

Milwaukee Bucks – Miami Heat 122:108

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori