Këngëtari i mirënjohur nga Ferizaj, Labinot Tahiri, sot (e mërkurë), feston ditëlindjen e 40-të.

Ai për këtë përvjetor të lindjes ka vendosur të urojë veten me një shkrim interesant, të cilin e ka ndarë me fansat në rrjetin social, Instagram, aty ku ndiqet nga hiç më pak 131 mijë ndjekës.

View this post on Instagram

Labi-FKSH

A post shared by @ labinottahiriofficial on Dec 15, 2019 at 7:10am PST

Artisti shqiptar e nis shkrimin e tij për rrëfimin që ia ka bërë e ëma, duke treguar orën e saktë se kur erdhi në jetë, madje jep edhe një mesazh për të gjithë ata që e ndjekin.

“Sipas kohës dhe datês kur nêna më tregonte disa herë pêr ditêlindjen time, ishte ora 10:00 e ditës së martë!Dmth- data 18 dhjetor 1979, ishte gëzim i madh pêr familjen time, qe besa edhe gjyshi kishte shkrepur disa herê me revole në atë kohë, Baba Izet. Sot 40 vite, shkuan si era”.

Brenda ambienteve luksoze të shtëpisë së Labinot Tahirit, të dekoruar për festat e fundvitit Brenda ambienteve luksoze të shtëpisë së Labinot Tahirit, të dekoruar për festat e fundvitit

“Ta duam jetën se duhet ta dini që Zoti me zor nuk na ka sjellur në kêtë jetê, dhe nje ditë terrin do na e bênë dritë. Të respektojmë e të jemi mirënjohês ndaj njeri tjetrit! Të dhurojmë vetëm dashuri e kurajo për të gjithë”, ka shkruar ndër të tjerash Tahiri.

View this post on Instagram

Mirëdita✨ Sipas kohës dhe datês kur nêna më tregonte disa herë pêr ditêlindjen time, ishte ora 10:00 e ditës së martë! Dmth- data 18 dhjetor 1979👌 ishte gëzim i madh pêr familjen time, qe besa edhe gjyshi kishte shkrepur disa herê me revole në atë kohë👌 Baba Izet👑 Sot 40 vite, shkuan si era! Ta duam jetën se duhet ta dini që Zoti me zor nuk na ka sjellur në kêtë jetê, dhe nje ditë terrin do na e bênë dritë. Të respektojmë e të jemi mirënjohês ndaj njeri tjetrit! Të dhurojmë vetëm dashuri e kurajo për të gjithë. 🌹⭐️ Për herë mirënjohês dhe me plot dashuri për ju; Labi , Ferizaj Kosovë e Shqipêrisë. ⭐️🌹⭐️ Urime më qoftë 40-vjetori lindjes haha🎄😉 Me te mira u pafshim✨🎄

A post shared by @ labinottahiriofficial on Dec 18, 2019 at 1:28am PST

Përkundër se nuk arriti të marrë votat e mjaftueshme si kandidat për deputet nga radhët e AAK-së, Labi po vazhdon të jetë i angazhuar në karrierën e tij muzikore.

Ai po ashtu vitin e kaluar pikërisht për ditëlindje kishte hapur një fondacion humanitar “Labinot Tahiri”, me pretekstin për t’iu dalë në ndihmë njerëzve që kanë nevojë. /Telegrafi/