LAJMI I FUNDIT:

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

Barcelona e gjen veten disi në harresë aktualisht, teksa po kërkon të përgatitet për tregun e transferimeve të verës. Blaugranët mund të bëjnë plane dhe të flasin me lojtarët, por nuk mund t’i nënshkruajnë ata derisa të kenë miratimin e La Ligës për planin e tyre të qëndrueshmërisë.

Reklama

Mes dyshimeve për aftësinë e Barcelonës për të ulur faturën e pagave të tyre, Barcelona ka hartuar një plan për t’i treguar La Ligës se si do ta bëjë këtë dhe se si do të krijojë hapësirë ​​për shpenzime të reja – siç janë nënshkrimet e reja.

Derisa La Liga ta miratojë atë plan, atëherë ata nuk janë në gjendje t’u bëjnë lojtarëve një ofertë të fortë. Ndërsa përpiqen të rikthejnë Lionel Messin, domosdoshmëria e atij miratimi është bërë një çështje urgjente për klubin, me argjentinasin që thuhet se po bën presion për të arritur një marrëveshje në javët e ardhshme. Siç qëndrojnë gjërat, Barcelona nuk mund ta ‘blindojë’ atë me një ofertë.

Sipas gazetës Sport, La Liga do të japë vendimin për planin të martën e ardhshme. Kjo ka të ngjarë t’u japë atyre kohë të mjaftueshme për t’i paraqitur Messit një ofertë përpara se ai të vendosë përgjithmonë rreth të ardhmes.

Po aq e rëndësishme për Barcelonën është sigurimi i regjistrimit të të gjithë lojtarëve të tyre që kanë rënë dakord për marrëveshje të reja. Lojtarë si Ronald Araujo dhe Gavi po veprojnë të gjithë sipas marrëveshjeve të tyre të mëparshme ashtu siç janë gjërat.

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit
Lexo po ashtu Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërsa një vendim mund të pritet të martën, Barcelona është disi në mëshirën e La Ligës. Më parë kjo datë ishte caktuar dy javë më parë, por La Liga më pas kërkoi më shumë kohë për të shqyrtuar çështjen.

Barcelona duket e sigurt për shanset e saj për të kryer biznes këtë verë, dhe nuk po e fshehin dëshirën e tyre për të rikthyer Messin. /Telegrafi/