LAJMI I FUNDIT:

Kylian Mbappe është ‘i gatshëm të bashkohet’ me Arsenalin falë një lojtari

Kylian Mbappe është ‘i gatshëm të bashkohet’ me Arsenalin falë një lojtari

Superylli i Paris Saint Germain, Kylian Mbappe thuhet se është i gatshëm të bashkohet me Arsenalin për shkak të një lojtari.

Gjatë sezoneve të fundit, Mbappe është lidhur shumë me një largim nga klubi i Parc des Princes.

Megjithatë, largimi i tij duket i pashmangshëm këtë verë, pasi sulmuesi francez ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës.

Sidoqoftë, francezi bëri një kthesë të minutës së fundit në vitin 2022 për të refuzuar një lëvizje te gjiganti i La Ligës, Real Madrid dhe përfundoi duke nënshkruar një marrëveshje të re me PSG-në.

Dy faktorët kyç që po ndalojnë marrëveshjen e Mbappes me Real Madridin
Lexo po ashtu Dy faktorët kyç që po ndalojnë marrëveshjen e Mbappes me Real Madridin

Muajin e kaluar, u raportua se Liverpooli është bërë kandidati më i besueshëm dhe më i rrezikshëm për PSG-në për të ardhmen e Mbappes.

Megjithatë, që atëherë është raportuar gjerësisht se Mbappe ka gjasa të transferohet në Spanjë në fund të sezonit 23/24.

Sipas mediumit The Independent, Mbappe do t’i bashkohej me dëshirë Arsenalit.

Kjo është për shkak të ish-legjendës së Topçinjve dhe Francës, Thierry Henry, i cili është një nga lojtarët më të mirë të historisë së klubit nga Emirates.

Lojtari thuhet se ka një entuziazëm për të ndjekur gjurmët e Henryt, por Real Madridi mbetet favorit për transferimin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori