LAJMI I FUNDIT:

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro – bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro – bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar
Reklama

Edwin Castro, njeriu më me fat në botë, u pa në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Angelosit me një grua të re misterioze.

Castro, i cili mori fitoi çmimin rekord prej 2.4 miliardë dollarësh (2.26 miliardë euro) në Powerball në muajin shkurt dhe biondja e paidentifikuar ishin të veshur komod gjersa kalonin nëpër LAX me buzëqeshje në fytyra.


Castro kishte veshur një bluzë dhe tuta të zeza ndërsa shoqëruesi kishte një bluzë të zezë, dollakë të errët, sandale të kuqe dhe çorape të zeza.

Nuk është e qartë se ku po shkonte dyshja e lumtur – por me paratë e Castros, mundësitë janë të pafundme, raporton nypost.

Ai pranoi pagesën e menjëhershme prej 997.6 milionë dollarësh (940 milionë euro) në muajin shkurt, disa muaj pasi ishin shpallur numrat fitues.

Castro deri më tani ka harxhuar mbi 76 milionë dollarësh (72 milionë euro) në tre pallate luksoze në Kaliforni, duke përfshirë blerjen më të fundit në fillim të këtij muaji: një kompleks 47 milionë dollarësh (45 milionë euro) me shtatë dhoma gjumi, 11 banjo, kompleks të pajisur me pishinë në Bel Air.

Ndryshe, Castro kohë më parë ishte akuzuar për mos pagesë të qirasë së banesës, për të cilën gjë pritet të dal në gjyq. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

Botë
Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Botë
Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Botë
'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

Evropa
Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Botë
Kalo në kategori