Ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe Monacos është anuluar pasi rrugës për stadium afër autobusit të skuadrës kanë ndodhur tri shpërthime.

Tashmë është konfirmuar se Marc Bartra është lojtari i vetëm që është lënduar nga klubi i gjerman nga këto shpërthime.

Sipas gazetës spanjolle ‘AS’, lojtari që ka shoqëruar spanjollin me ambulancë në spital është bashkëvendësi i tij Mikel Merino.

Të gjitha lajmet rreth shpërthimit në afërsi të autobusit të BVB-së Të gjitha lajmet rreth shpërthimit në afërsi të autobusit të BVB-së

Prindërit e Merinos për të përditshëm spanjolle kanë konfirmuar se djali i tyre nuk e dinë se kush ‘ka hedhur objektet’ drejt autobusit të tyre, po ashtu kanë thënë se edhe lojtarë tjerë kanë pësuar dëmtime sipërfaqësore nga xhamat e autobusit të cilët janë thyer.

Tri shpërthime afër autobusit të BVB-së, publikohen edhe pamjet e para të autobusit (Foto) Tri shpërthime afër autobusit të BVB-së, publikohen edhe pamjet e para të autobusit (Foto)

Takimi do të zhvillohet nesër (e mërkurë) në ora 18:45, shkruan faqja e Borussia Dortmundi. /Telegrafi/