LAJMI I FUNDIT:

Kuvendi shkon sërish në pauzë – pritet të vazhdojë raportimi i Kurtit për marrëveshjen e Ohrit

Kuvendi shkon sërish në pauzë – pritet të vazhdojë raportimi i Kurtit për marrëveshjen e Ohrit

Meqenëse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e lëshoi përsëri seancën ku po diskutonte për takimin e 18 marsit në Ohrit, u vendos që seanca e Kuvendit të shkojë në pauzë.

Reklama

Kryeministri Kurti tha se ka një takim në orën 15:00 dhe më pas do të kthehet në Kuvend.

Pati propozime që kjo seancë të vazhdojë edhe nesër, por kryeparlamentari Glauk Konjufca njoftoi se kryeministri nuk mund të jetë prezent.

“Nesër (kryeministri) nuk mundet. Por, sot vjen në orën 16:00 dhe vetëm po ju lajmëroj se s’mund të vazhdojë më shumë se deri në orën 17:30 se është edhe iftari pastaj”, tha Konjufca, ndërsa pas koordinimit me deputetët u vendos që seanca të vazhdojë në orën 16:00.

Kuvendi shkoi në pauzë edhe më herët./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Gazetarja serbe, mediave të Vuçiqit: Publikuan lajme të pavërteta për gjendjen në Kosovë

Gazetarja serbe, mediave të Vuçiqit: Publikuan lajme të pavërteta për gjendjen në Kosovë

Politikë
Shumë turistë e pak punëtorë në Shqipëri

Shumë turistë e pak punëtorë në Shqipëri

Lajme
Thethi “pushtohet” nga turistët, vizitorë nga bota vërshojnë në alpet shqiptare

Thethi “pushtohet” nga turistët, vizitorë nga bota vërshojnë në alpet shqiptare

Lajme
Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Politikë
Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Lajme
Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Lajme
Kalo në kategori