LAJMI I FUNDIT:

‘Kush qesh i fundit, qesh më së miri’: Rooney reagon për largimin e Ronaldos nga United

‘Kush qesh i fundit, qesh më së miri’: Rooney reagon për largimin e Ronaldos nga United

Wayne Rooney ka thyer heshtjen e tij ndaj shkëputjes së kontratës së Cristiano Ronaldos nga Manchester United.

Sulmuesi portugez është larguar nga “Old Trafford” për herë të dytë pasi Djajtë e Kuq i prishën kontratën të martën.

Ronaldo sulmoi Unitedin në një intervistë me Piers Morgan javën e kaluar, duke çuar në vendimin e menjëhershëm nga klubi.

The duo have been engaged in a recent war of words

Por, 37-vjeçari gjithashtu sulmoi Rooneyn pas komenteve të mëparshme të bëra nga anglezi për sjelljen e tij, duke pretenduar se “Wazza” ishte xheloz për jetëgjatësinë në futboll dhe pamjen e tij.

Rooney tani ka thënë fjalën e tij për largimin e Ronaldos nga United.

Duke folur në TV live me Sport 18, Rooney deklaroi: “Jam i befasuar? Jo. Nuk kishte zgjidhje tjetër, por është turp sepse ai ka qenë një lojtar fantastik i klubit”.

Reklama

Wayne Rooney has had his say on Cristiano Ronaldo's Man Utd exit

“I uroj atij më të mirat kudo që të shkojë”.

Komentet e Rooneyt vijnë pasi ai sulmoi Ronaldon disa herë këtë sezon.

Pasi asi portugez refuzoi të hynte në fushë kundër Spurs, Rooney tha: “Gjërat që ka bërë që nga fillimi i sezonit, nuk janë të pranueshme për Manchester United”. /Telegrafi/