LAJMI I FUNDIT:

Kush ia bëri gropën Frank Lampardit te Evertoni

Kush ia bëri gropën Frank Lampardit te Evertoni

Ekipi i Evertonit duhet të ngrihet dhe të marrë përgjegjësinë për paraqitjet e tyre të dobëta këtë sezon.

Ky është mendimi i legjendës së klubit, Alan Stubbs, i cili foli pas shkarkimit të trajnerit Frank Lampard.

Ish- trajneri i Chelseat ka humbur postin e tij me Toffees, me ekipin që gjendet në zonën e rënies në Championship.

“Unë jam pak me dy mendje”, deklaroi Stubbs për Toffee TV.

“Më vjen keq për Frank sepse ndjej se atij i është dhënë një dorë që ishte shumë e vështirë në radhë të parë, por, në gjashtë javët e fundit, nuk mendoj se skuadra i ka vendosur performancat për të thënë ‘ne jemi prapa trajnerit’”.

“Mendova se e shtuna ishte katastrofike; ne mund të luanim atje për dy javë dhe të mos shënonim. Nuk dukemi si kërcënim dhe lojtarët thjesht kaluan lëvizjet”.

Reklama

“Fatkeqësisht, siç e kemi parë me Evertonin gjatë gjashtë apo shtatë viteve të fundit, një person e merr gjithmonë rënien – dhe ai është trajneri”.

“Më pëlqen Frank, mendoj se ai është një djalë shumë i mirë dhe ai mori Evertonit në kohë të keqe. Ishte hera e parë pas shumë vitesh që kishte një marrëdhënie të mirë mes fansave dhe trajnerit. Fatkeqësisht, thjesht nuk ka funksionuar ashtu siç do të kishim dashur të gjithë”, ka shtuar më tej Stubbs. /Telegrafi/