LAJMI I FUNDIT:

“Kurrë nuk jam ndier më i lumtur, tani dua Miocicin”, fjalët e Jon Jones pasi fitoi titullin e UFC

“Kurrë nuk jam ndier më i lumtur, tani dua Miocicin”, fjalët e Jon Jones pasi fitoi titullin e UFC

Luftëtari amerikan, Jon Jones ndihet i lumtur me rikthimin e tij në oktogon, ku mposhti Ciryl Gane dhe fitoi titullin e peshave të rënda në UFC 285.

Reklama

Jones pati nevojë vetëm për rreth tre minuta për ta detyruar francezin Gane për të dorëzuar meçin e zhvilluar në T-Mobile Arena të Las Vegasit.

Kjo fitore e ka lumturuar amerikanin, i cili ka quar rekordin e tij në 27 fitore dhe 1 humbje, teksa bëhet i teti në histori që arrin të fitojë titullin në dy divizione.

Jon Jones rikthehet në UFC me fitore të madhe ndaj Ciryl Gane dhe shpallet kampion i botës në peshat e rënda
Lexo po ashtu Jon Jones rikthehet në UFC me fitore të madhe ndaj Ciryl Gane dhe shpallet kampion i botës në peshat e rënda

35-vjeçari u pushtua nga emocionet pas përballjes, të cilën e shprehu në intervistën e tij pas meçit.

“Unë kurrë nuk jam ndjerë më i qetë, kurrë nuk jam ndjerë më i lumtur”, ka thënë fillimisht Jones.

“Para së gjithash, më duhet të falënderoj zotin dhe shpëtimtarin tim Jezus Krishtin. Pa të, nuk do të kisha arritur kurrë kaq larg”.

“Kam punuar për këtë për një kohë kaq të gjatë, por i kam qëndruar besnik qëllimit tim, i kam qëndruar besnik misionit”.

“Kishte ditë që nuk doja të stërvitesha, por isha gjithmonë aty. E dija nëse do ta çoja në tokë se lufta do të ishte në zonën time, pasi unë kam luajtur mundje që në moshën 12-vjeçare”.

“Në fakt u ndjeva pak budalla në këmbë, por dua të them diçka të fundit, ‘Baa!’”

Jones ka vendosur tani një përballje me ish-kampionin dominues të peshave të rënda Stipe Miocic.

“Stipe Miocic, shpresoj se po stërvitesh, djalosh. Ti je pesha e rëndë më e madhe e të gjitha kohërave, dhe këtë dua unë”, përfundoi amerikani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori