LAJMI I FUNDIT:

Jon Jones rikthehet në UFC me fitore të madhe ndaj Ciryl Gane dhe shpallet kampion i botës në peshat e rënda

Jon Jones rikthehet në UFC me fitore të madhe ndaj Ciryl Gane dhe shpallet kampion i botës në peshat e rënda

Luftëtari amerikan, Jon Jones ka shënuar fitore të madhe në rikthimin e tij në duke triumfuar ndaj Ciryl Gane dhe duke rrëmbyer titullin vakt të peshave të rënda në UFC 285.

Reklama

Përballja e shumëpritur e Jones dhe Gane në mëngjesin e sotëm në T-Mobile Arena në Nevada të Las Vegas nuk ka zgjatur shumë.

Ishte Jones, i cili ka fituar në raundin e parë ndaj Gane që nuk mundi të mbijetoj më shumë se tre minuta.

Jones u tregua i pamëshirshëm për kundërshtarin e tij të cilin pas disa goditjeve e rrëzoi në tokë.

Megjithatë, dorëzimi i Gane erdhi pas një shtrëngimi të fortë në qafë, duke e detyruar 32-vjeçarin ta pranojë humbjen.

Me këtë fitore, Jones i njohur si “Bones” shpallet kampion i botes në peshat e rënda në UFC 285, pasi titulli ishte vakant që kur e la të lirë Francis Ngannau.

Përveç kësaj, amerikani 35-vjeçar bëhet luftëtari i tetë në histori që shpallet kampion në dy divizione.

Ai tani është kampioni i 18-të i padiskutueshëm i peshave të rënda në UFC dhe çon rekordin në 27 fitore dhe 1 humbje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Serie A
Kalo në kategori