LAJMI I FUNDIT:

Kur do ta kompletojë Correa kalimin e përhershëm te Interi

Kur do ta kompletojë Correa kalimin e përhershëm te Interi

Interi ka të ngjarë ta bëjë të përhershëm lëvizjen e Joaquin Correas.

Sulmuesi argjentinas iu bashkua Nerazzurrëve në një marrëveshje fillestare huazimi me një opsion për të blerë në verë.


Ai ishte një nga dy nënshkrimet e kompletuara nga gjigantët e Serisë A pas shitjes së Romelu Lukakut.

Marrëveshja mes Interit dhe Lazios erdhi me një opsion për të nënshkruar përgjithmonë Correan pas 2 shkurtit.

Lojtari 27-vjeçar ka shënuar katër gola në 13 ndeshje në Serie A deri më tani këtë sezon dhe Nerazzurrët janë gati ta bëjnë lëvizjen e tij të përhershme në më pak se një muaj.

Ai ka nënshkruar kontratë deri në qershor 2024 dhe së shpejti do të përfundojë transferimin e tij të përhershëm në San Siro.

Të gjitha lajmet nga Joaquin Correa
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Joaquin Correa

Correa ishte i lidhur me Arsenalin dhe Evertonin gjatë verës, por ka zbuluar se Interi ka qenë gjithmonë opsioni numër 1 i tij edhe sepse ai do të ribashkohej me ish-trajnerin e tij Simone Inzaghi, i cili gjithashtu kaloi nga Lazio, te kampionët e Serisë A gjatë verës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Ndërkombëtare
Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Liga e Kampionëve
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare
Kalo në kategori