LAJMI I FUNDIT:

Kuo: Kërkesë e lartë për modelin iPhone 15 Pro Max – por, dërgesat janë shtyrë për muajin nëntor në disa rajone

Kuo: Kërkesë e lartë për modelin iPhone 15 Pro Max – por, dërgesat janë shtyrë për muajin nëntor në disa rajone

iPhone 15 Pro Max – modeli më i mirë i Apple i lansuar në eventin “Wonderlust” – po sheh një kërkesë të fuqishme kur para-porositë u hapën më 15 shtator, sipas analistit Ming-Chi Kuo.

Këtë vit, modeli Pro Max përmban një kamerë më të avancuar telefoto me mbështetje të përmirësuar të zmadhimit optik, transmeton Telegrafi.


Megjithatë, analisti thekson se sfidat e prodhimit të iPhone 15 Pro Max janë “më të theksuara” në krahasim me modelet e tjera, edhe pse dërgesat për këtë model janë shtyrë për në nëntor në disa rajone.

Kuo deklaron në një postim në Medium tha se kërkesa për iPhone 15 Pro Max të ri është “shumë e lartë” dhe më e lartë se për iPhone 14 Pro Max që u lansua nga kompania në vitin e kaluar.

Sidoqoftë, kërkesa për modelin iPhone 15 Pro është më e dobët se paraardhësi i tij dhe analisti sugjeron se kjo është për shkak se më shumë klientë janë të interesuar për iPhone 15 Pro Max këtë vit.

Ndryshe nga iPhone 15 Pro, modelet e rregullta iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus të kompanisë Cubertino po shohin kërkesë që është “afërsisht në të njëjtin nivel” me celularët e lançuar nga Apple vitin e kaluar, sipas Kuo.

Këtë vit, Apple prezantoi disa ndryshime të dukshme në modelet e iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus, duke përfshirë Dynamic Island të kompanisë dhe një kamerë parësore 48 megapikselë që erdhi me modelet iPhone 14 Pro vitin e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Meta do të lansojë veçorinë 'end-to-end encryption' për bisedat në Messenger

Meta do të lansojë veçorinë 'end-to-end encryption' për bisedat në Messenger

Teknologji
Sony sjell kontrolluesin e parë Play Station 5 për lojtarët me aftësi të kufizuara

Sony sjell kontrolluesin e parë Play Station 5 për lojtarët me aftësi të kufizuara

Lojëra
Kompania nga Kosova në garë ndaj kompanive evropiane për ‘Startup of the year’, ja si mund ta votoni

Kompania nga Kosova në garë ndaj kompanive evropiane për ‘Startup of the year’, ja si mund ta votoni

Teknologji
6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

Teknologji
Google prezanton Gemini 1.0, konkurrentin e ChatGPT, e quan ‘modelin më të madh dhe më të aftë të Inteligjencës Artificiale’

Google prezanton Gemini 1.0, konkurrentin e ChatGPT, e quan ‘modelin më të madh dhe më të aftë të Inteligjencës Artificiale’

Teknologji
Çka u kërkua më së shumti në Wikipedia gjatë vitit 2023 - lista e plotë

Çka u kërkua më së shumti në Wikipedia gjatë vitit 2023 - lista e plotë

Teknologji
Kalo në kategori